O klubie

Klub Sportowy Bestie Rugby Kraków powstał, aby zmienić zmaskulinizowany świat polskich klubów sportowych.
zawodniczki klubu stojąc w kole w tęczowych strojach


Chcemy stworzyć bezpieczne miejsce dla każdej dziewczyny Chcącej rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z rugby

Dla kobiet

Klub "Bestie" Rugby Kraków został założony we wrześniu 2021 roku przez grupę niezależnych kobiet do niedawna tworzących żeńską sekcję rugby w klubie Juvenia Kraków. Mamy na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski i doświadczenie w przygotowywaniu zawodniczek do występów w Reprezentacji Polski. Nasza drużyna jest jedną z nielicznych w całej południowej Polsce, gdzie dorosłe kobiety mogą grać w rugby. Zdajemy sobie sprawę, że amatorski sport w Polsce jest zdominowany przez mężczyzn i skomercjalizowany. Chcemy to zmienić!

Demokratyczny

Każdej osobie członkowskiej dajemy możliwość aktywnego włączenia się w sprawy stowarzyszenia, jego budowę i rozwój. Jako klub demokratyczny, mimo wybranego zarządu głównego, wszystkie osoby stowarzyszone w klubie mają równe prawa, a decyzje podejmowane są w drodze głosowania.
Chcemy wzmacniać dziewczyny w samostanowieniu i rozwijaniu swoich sportowych pasji w roli zawodniczek, trenerek, działaczek sportowych. Chcemy, by dziewczyny mogły doświadczyć bycia w klubie sportowym, w którym stanowią centrum zainteresowania – a nie zbędny dodatek.

Naszym celem jest zbudowanie silnej, samodzielnej wspólnoty sportowej kobiet, która będzie działać z wrażliwością na potrzeby zawodniczek, bez dyskryminacji i przemocy

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i tym samym wspierać rozwój sportowy kobiet w Krakowie, zobacz jak możesz to zrobić!

Scroll to Top
Skip to content